Premiera filmu ‘Rewolucja totalnej wolności’ oraz spotkanie z reżyserem Jarosławem Mańką odbędzie się
w Auli B Uniwersytetu Opolskiego, ul. Oleska 48, Opole, dnia 30 maja 2019 r. 17:00

Organizatorzy: Wszechnica Solidarności oraz Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi
Gość specjalny: Jarosław Mańka – reżyser i twórca filmu

Opis:  Film opowiada o korzeniach i przebiegu rewolucji antykulturowej, która dokonała się w Stanach Zjednoczonych i Europie zachodniej w latach 50 i 60 XX wieku. Twórcy filmu przybliżają nam m.in. historię protestów studenckich, które odbywały się w wielu krajach na całym świecie. Szczególnie głośnym echem odbiły się te, które miały miejsce we Francji. Demonstracja zorganizowana przez studentów na paryskiej Sorbonie zainicjowała cały szereg wydarzeń, który doprowadził do ogólnokrajowych rozruchów. Zbuntowana młodzież ścierała się z policją. Do strajkujących dołączali wszelkiej maści robotnicy. Protesty skierowane był przeciwko rządom konserwatystów i tradycjonalistycznej wizji społeczeństwa. Młodzi byli zafascynowani marksistowską ideologią.

Zwiastun filmu: