Z wielkim żalem informujemy o tragicznej śmierci naszego kolegi Jarka Wilnera, szefa Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ “Solidarność”. Zginął ok. godz. 12.00 w wypadku samochodowym. Pogrzeb w Kaliszu 5 października.

Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się w piątek 5 października 2018 r. o godzinie 13:15 w Kościele pw. Opatrzności Bożej przy ulicy Polnej 8 w Kaliszu. Pochówek odbędzie się na cmentarzu Tynieckim przy ul. Łódzkiej.

Rodzina Jarka Wilnera prosi, aby zamiast wieńców lub wiązanek o bardziej symboliczny gest, w postaci pojedynczej długiej, białej lub czerwonej róży.

Jarosław Wilner, Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Był członkiem „S” od 1980 r. Działalność związkową rozpoczynał w firmie, z którą był związany do dzisiaj – Fabryce Wyrobów Ażurowych Haft w Kaliszu – obecnie Fabryce Firanek i Koronek Haft SA, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego KZ i skąd był delegatem na WZD Regionu.

Po 13 grudnia 1981 r. współorganizował tajne struktury „S”; od kwietnia 1982 r.  był członkiem Tymczasowego Komitetu Koordynacyjnego „S” Wielkopolska Południowa. Był również redaktorem, drukarzem i kolporterem pism „Społeczeństwu do Przemyślenia”, „Biuletyn Informacyjny TKK” i „Magazyn Polski Walczącej”. Zatrzymywany i skazywany przez kolegium ds. wykroczeń; wielokrotnie nękany rewizjami w domu.

W 1989 r. współorganizował struktury „S” w zakładzie pracy. W latach 1990-2005 był delegatem na WZD Regionu Wielkopolska Płd. i członkiem ZR; od 1992 r. wchodził w skład Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Lekkiego „S”, od 1992 r. był delegatem na KZD.

W czerwcu po raz kolejny został wybrany szefem ZR Wielkopolska Południowa.

 

Za: http://www.solidarnosc.org.pl/aktualnosci/wiadomosci/regiony/item/18016-nie-zyje-jaroslaw-wilner-pogrzeb-w-piatek-5-pazdziernika