Apel Rady Krajowej Sekcji Nauki NSZZ „Solidarność” i uczestników III Forum Uczelni i Instytutów Polskich w Łodzi w sprawie poparcia protestu rolników z dnia 12 kwietnia 2024 r.

Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność” i uczestnicy III Forum Uczelni i Instytutów Polskich apelują do Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” o podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia przez władze państwowe regulacji prawnych zapewniających stabilne i efektywne prowadzenie rodzinnych gospodarstw rolnych.
Popieramy protest rolników przeciwko kontrowersyjnym zapisom Zielonego Ładu wprowadzanego przez Unię Europejską oraz przeciwko niekontrolowanemu napływowi produktów rolno-spożywczych do Polski z krajów niestosujących produkcyjnych norm jakościowych obowiązujących w UE.
Polskie rodzinne gospodarstwa rolne są podstawą bezpieczeństwa żywnościowego
i ekonomicznego kraju. Obrona polskiego sektora rolno-spożywczego jest polską racją stanu
oraz fundamentem suwerenności i niezależności Państwa.